מכונות קפה - איך לבחור את המכונה המתאימה?

רגע לפני הקנייה המיוחלת - כל מה שרציתם לדעת על מכונות אספרסו ולא העזתם לשאול

מכונות אספרסו - איך לבחור את המכונה הנכונה?

אספרסו, אותה תמצית מופלאה שמייצרת לנו את כוסות הקפה המשובחות, זמינה היום לכל בית ובמחירים אטרקטיביים מתמיד. לפני שאתם מתחילים להתענג על כוס קפה איכותית בביתכם, אתם

עלולים למצוא עצמכם נבוכים מול שפע של מכונות אספרסו איכותיות יותר ופחות. על מנת להקל מעט על משימת הבחירה של מכונת אספרסו מושלמת הכנו לכם מדריך קצר ותמציתי.

אספרסו, אותה תמצית מופלאה שמייצרת לנו את כוסות הקפה המשובחות, זמינה היום לכל בית ובמחירים אטרקטיביים מתמיד. לפני שאתם מתחילים להתענג על כוס קפה איכותית בביתכם, אתם עלולים למצוא עצמכם נבוכים מול שפע של מכונות אספרסו איכותיות יותר ופחות. על מנת להקל מעט על משימת הבחירה של מכונת אספרסו מושלמת הכנו לכם מדריך קצר ותמציתי.

מכונות אספרסו ידניות – עלולות להלהיב את חלקיכם במיוחד בזכות עיצוב רטרו שובה עין ולב. עם זאת הם ידרשו מכם מיומנויות הכנת קפה מתקדמות, ויכולת לווסת כהלכה את לחץ המים והקצפת החלב.

מכונות אספרסו אוטומטיות - למפונקים והעצלנים שביניכם. במידה וניצבת מולכם מכונת אספרסו אוטומטית איכותית, כל מה שמבדיל ביניכם לבין כוס הקפה הנחשקת היא לחיצת כפתור אלגנטית. מצוינת למתחילים.

בין שני קטבים אלה ניתן למצוא גם קטגוריות משנה של מכונות אספרסו חצי אוטומטיות, שהן קלות יחסית לתפעול אולם עדיין ידרשו מאיתנו "ללכלך מעט את הידיים".

בכל מכונת אספרסו שתבחרו, מומלץ לשים לב במיוחד לאלמנטים הבאים:

פולי קפה – חלק מהמכונות דורשות טחינה עצמאית של פולי הקפה ויטו ליצור יותר לכלוך. במקרים אחרים תוכלו להשתמש בקפסולות קפה אלגנטיות ונוחות לתפעול, שאינן יוצרות לכלוך, אולם מחירם יהיה לרוב גבוה הרבה יותר מפולי קפה לטחינה.

מקציף חלב – במכונות האוטומטיות ניתן להקציף חלב בלחיצת כפתור, בדגמים הידניים לעומת זאת זו עלולה להיות משימה מסובכת יותר.

מסנן מים – תפקידו של המסנן לנטרל טעמי לואי של המים שפוגעים באיכות הקפה. מומלץ להשתמש במסנן מים קבוע שאינו דורש החלפה קבועה, גם אם מחירו מעט יקר יותר.

אז בין אם אתם אשפי קפה מקצועיים שמעוניינים במכונת אספרסו ידנית ומעוצבת, או חובבי קפה חדשים שמעוניינים בהתחלה קלה ונקייה עם מכונת אספרסו אוטומטית, אנו בטוחים שתמצאו כאן בקדמה את המכונה שמתאימה בדיוק לכם.